HOME      SHOWS      BIO/PICS      DMG      CHARITY JAMBOREE      MUSIC      PRESS

BLACK MARKET BRASS BAND

THE LAST REVEL

JOE & VICKI PRICE

APOLLO COBRA

THE SMOKIN' BANDITS

THE MUSTACHE

THURSDAY

 

Outside Stage

12:30am Grasshoppers (Madison, WI)

10:15pm The Last Revel (Minneapolis, MN)

                            sponsored by Deece Productions

8:00pm   Wheelhouse (Madison, WI)

                            sponsored by Wheelhouse Whiskey

6:00pm   PHO (Minneapolis, MN)

                            sponsored by Festi-Cab

4:00pm   Kind Country (Minneapolis, MN)
2:00pm   Rachel and The Rain (Cumberland, WI)

 

 

Inside Stage

11:30pm  Brothers Burn Mountain (Duluth, MN)

9:15pm   Jaybone Bell & Restless Light (Winona, MN)

7:00pm   Dolores (Madison, WI)

5:00pm   Evergreen (Milwaukee, WI)

3:00pm   The Weathered Heads (Winona, MN)

1:00pm   Dave & The Enthusiasts (Madison, WI)

 

 

Campground Stage

1:45am      Moonhouse (Winona, MN)

11:30pm    Grandma's Cardigan (Winona, MN)

9:15pm      Rachel Hanson (Cumberland, WI)

5:00pm      Michael Bleck (Sturgeon Bay, WI)

12:30 pm   Jillian Rae (Eveleth, MN)     

 

 

FRIDAY

 

 Outside Stage

1130pm  The Mustache (Madison, WI)

                            sponsored by Stalzy's Deli

9:00pm   Smokin Bandits (LaCrosse, WI)

                            sponsored by BLIND

6:45pm   Black Market Brass (Minneapolis, MN)

                            sponsored by Gnome City Productions

4:30pm   Frogleg (Minneapolis, MN)

2:15pm   Family Business (Madison, WI)

12:00pm  Wrenclaw (Madison, WI)

 

Inside Stage

1:00am    The Uniphonics (Iowa City, IA)

10:30pm General B & the Wiz (Minneapolis, MN)

8:00pm    Joe &  Vicki Price (Decorah, IA)

5:45pm   Cheech & Family Band (LaCrosse, WI)

3:30pm   Charles Walker Band (Milwaukee, WI)

1:15pm   Antony & The Tramps (Chicago, IL)

11:00am People Fest Songwriters Showcase

 

Campground Stage

1:45am       Beet Root Stew (Winona, MN)

10:30pm      Old Soul Society (Baraboo, WI)

8:00pm        Wide Awakes (Winona, MN)

5:45pm        Tanner Brethorst (Winona, MN)

3:30pm         Jeni B. (Bloomington, IL)

1:15 pm        Delvis (Madison, WI)

10:00am       Sea Saw (Freeport, IL)

 

Secret Stage

3:00 am        1nvisible Man (Madison, WI)

 

 

SATURDAY

 

Outside Stage

11:45pm   Apollo Cobra (Minneapolis, MN)

                            sponsored by Ed's (no name) Bar

8:45pm     People Brothers Band (Madison, WI)

                            sponsored by The Up North Bar

6:30pm     TUGG (LaCrosse, WI)

                            sponsored by Gronna Interiors

4:15pm     Little Marsh Overflow  (Madison, WI)

                            sponsored by Pressure Wall Sound & Light

2:00pm     Deadhorses (Osh Kosh, WI)

                            sponsored by The Harmony Bar & Grill

12:00pm   Moonhouse (Winona, MN)

                            sponsored by My Branded Image 

 

Inside Stage

1:00am    Heavy Set (Minneapolis, MN)

10:45pm Freaks of Nature (The Driftless, WI)

7:45pm   Sexy Ester (Madison, WI)

5:30pm   Electric Spanking (Madison, WI)

3:15pm   FAMILY PHOTO

1:00pm   Raven Clawhammer (Los Angeles, CA)

11:00am Black Grass Gospel (Alvin, TX)

 

Campground Stage

2:00am      Jon Eric (Iowa City, IA)

1:00am      Mike Munson (Winona, MN)

10:45pm    Mike M / Jon Eric

7:45pm      May North (Minneapolis, MN)

5:30m        Old Fashioneds  (Winona, MN)

3:15pm      FAMILY PHOTO

1:00pm      Eddie Danger (Viroqua, WI)

11:00am    Gregory Luke & Kahuna Kyle (Anchorage, AK)

10:00am    Eddie Danger Puppet